| alexiss_9225 a întrebat:

Sunt plecata in italia de la 8 ani. Am facut doar clasa 1-a in romania. Sunt a 10 si vreau sa ma duc in romania acum sa intru intr'a 11. Cum sa procedez pentru inscriere? Va trebui sa dau diferente? va rog raspundeti! happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexandra,sint mai in virsta ca parintii tai,tu ar trebui sa intri la liceu,inteleg; iti trebuie o dovada,act,ceva justificativ cu care te sfatuiesc sa mergi la liceul unde vrei sa te inscrii, e posibil sa nu dai diferente...dar legile aici se schimba ca ciorapii, la acel liceu poti obtine informatiile de care ai nevoie si sigure.succes.

| alexiss_9225 explică:

As dori la un liceu unde se invata limba italiana. (printre altele)
In Targoviste

| alexiss_9225 explică:

Multumesc frumoshappy

| corinush_2207 a răspuns:

Pai vei da un test in care iti vor stabili nivelul si daca vei lua maximul punctajului vei trece inta.a 11 dar daca ei mai putin vei depeta a 10 eu asa am facut dar pe atunci eram in clasa a 4laughing