| FlaviFlv a întrebat:

Sunt studenta la administratie publica si am de facut o lucrare asemanatoare celei de licenta. As avea nevoie de niste idei despre o tema in care sa pot cerceta o problema, de exemplu satisfactia cetatenilor de un anumit serviciu. De asemenea, trebuie sa am acces la informatiile privitoare la tema sau ceva materiale sa ma pot documenta asupra temei respective. Cine ma ajuta cu cele mai bune idei primeste fundita happy. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti cauta pe internet cateva asemenea subiecte, in legatura cu serviciile oferite de diverse institutii si organe ale statului si vezi despre care o sa gasesti mai multe informatii (in special forumuri de discutie pe respectivul subiect, cu cat mai multe postari), restul informatiilor le gasesti in actele normative de reglementare a domeniului respectiv. Teme vaste sunt serviciile din domeniul sanatatii, infiintarea firmelor, activitatea politiei, a parchetului, a instantelor de judecata si a unor oragane ale administratiei de stat (ca tot esti in domeniu) etc. Succes si numai bine!