| yooleonard a întrebat:

Sunteti elevi admisi la Colegiul Militar "Dimitrie Cantemir" Breaza.
Daca da vreau sa imi spuneti si mie,va rog frumos, cum au fost inscrierile.
-Probele Psihologice si Fizice
Si cat de greu vi s-a parut big grin
As vrea sa intru si eu acolo, dar inainte de asta vreau sa fiu bine informat! Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| aceaflorin a răspuns:

La probele fizice trebuie sa fii antrenat, si sa fii in forma! La cele psihologice trebuie sa spui adevarul in limita posibilitatii.iar daca ai spus o minciuna, continua firul minciuni..eu recomand adevarul, pentru ca imediat iti spune:e de ajuns, poti sa pleci! Apoi daca treci de astea trebuie sa dai probele scrise. unde si acolo e greu! Insa daca ai facut pregatire la romana si matematica e ok! Sper sa intri! Inscrierile o sa fie pe 24 cred..nu sunt sigur! Bafta!