| AlexIonutD a întrebat:

Te poti transfera in clasa a XI-a in semestrul 2 (sau dupa terminarea clasei a XI-a) la alt liceu si alt profil? ( Turism si Alimentatie la Sportiv?)

1 răspuns:
| minksjabel a răspuns:

Nu te poți transfera la un alt profil în timpul anului școlar decât în cazuri excepționale (de ex. ți-ai schimbat domiciliul). Intră în contact cu secretariatul școlii respective la finalul anului și întreabă ce documente ai nevoie în dosarul de transfer.