| qdeiko a întrebat:

Termin clasa a 7-a in curand si vreau sa ma mut intr-o tara straina (Elvetia) dupa ce o termin. O sa trec in clasa a 8-a? Imi cer scuze daca pare o intrebare stupida dar nu am gasit nimic despre asta online))

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te poti muta intr-o tara straina numai daca parintii tai au munca legala in acea tara si te iau cu ei, insriindu-te la o scoala acolo. Singur nu poti merge afara din tara si nu poti studia in strainatate, fiind minor sub stricta supraveghere a parintilor.

Nu vei trece clasa a VIII-a fiindca te vor baga intr-o clasa speciala sa inveti intai limba tarii respective si dupa 1 an de zile, vei avea sansa sa treci a VIII_a, practic tu pierzand 1 an de zile, din cauza acelui curs intensiv.

| Yaesmin a răspuns:

Ca,,Calvin Klein-Euphoria".