| Rockzstar a întrebat:

Știe cineva dacă anul scolar viitor o sa revină chestia asta cu 2 semestre sau o sa fie tot 5 module?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum "nu mai ai timp"? happy Pleci undeva din școală? Că altfel nu văd cum de până la sf anului școlar nu primești toate notele. Adică profii sunt obligați să dea elevilor note și să administreze teste în așa măsură ca atunci când anul școlar s-a închis, media generală să fie SCRISĂ/CALCULATĂ. Că acum e ceva mai lejer (mai ales la primar) și mai poți lăsa 2 semestre fără note, dar la final tot le pui, e una, dar chiar și așa tot închei anul cu o medie generală și cu minim 1, 2 chiar 3 note pe modul. Deci oricum ar fi, profii tăi îți vor încheia media în iunie. Sau tu te referi la faptul că nu mai ai timp suficient ca să răspunzi și ca să obții note cât mai mari? Însă chiar și așa, chiar dacă să spunem că profii ți le-ar da din burtă notele, tot va ține cont de parcursul tău și implicarea ta, mai sunt unii super subiectivi, dar majoritatea țin cont de brain-ul și comportamentul elevului în evaluarea orală. Deci oricum ar fi, la finalul anului școlar vei avea toate notele pentru toate modulele și vei avea calculată media. Stai liniștit/ă.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că se mai întorc semestrele. happy
Dar e mult mai ok așa.
Deoarece nu e structurat fără logică anul așa.
Copiii au nevoie de odihnă, după perioade intense de studiu. Dar și de joacă și distracție. Așa e cel mai bine.

| Rockzstar explică (pentru anonim_4396):

Am doar o nota la fizica, info și franceza și nu știu dacă mai am timp ds fac încă 3 note, e mai bine cu semestre

| Rockzstar explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc din suflet

| Rockzstar explică (pentru anonim_4396):

Dar ei nu au voie sa ne lase cu situația neinchieata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rockzstar):

Cum "nu mai ai timp"? happy Pleci undeva din școală? Că altfel nu văd cum de până la sf anului școlar nu primești toate notele. Adică profii sunt obligați să dea elevilor note și să administreze teste în așa măsură ca atunci când anul școlar s-a închis, media generală să fie SCRISĂ/CALCULATĂ. Că acum e ceva mai lejer (mai ales la primar) și mai poți lăsa 2 semestre fără note, dar la final tot le pui, e una, dar chiar și așa tot închei anul cu o medie generală și cu minim 1, 2 chiar 3 note pe modul. Deci oricum ar fi, profii tăi îți vor încheia media în iunie. Sau tu te referi la faptul că nu mai ai timp suficient ca să răspunzi și ca să obții note cât mai mari? Însă chiar și așa, chiar dacă să spunem că profii ți le-ar da din burtă notele, tot va ține cont de parcursul tău și implicarea ta, mai sunt unii super subiectivi, dar majoritatea țin cont de brain-ul și comportamentul elevului în evaluarea orală. Deci oricum ar fi, la finalul anului școlar vei avea toate notele pentru toate modulele și vei avea calculată media. Stai liniștit/ă.