| aaa10 a întrebat:

Știe cineva întrebările de la examenul de obținere a permisului de conducere categoria B.A dat cineva examen știe cineva întrebările?

7 răspunsuri:
| GouDidodino a răspuns:

Le găsești în aplicația DRPCIV

| Violleta2022 a răspuns:

Cei de la Scoala de Soferi iti vor da NOUA Legislatie rutiera, cand te vei inscrie la ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa ti le spunem pe toate 1000 sau cate or fi?

| dannyel86 a răspuns:

Intrebarile fac parte dintr-o baza de date actualizata. Ele se gasesc, impreuna cu variantele de raspuns, si pe site-urile cu chestionare online ce ajuta candidatii sa treaca sala.
Eu am apelat la e-drpciv si m-am descurcat foarte bine.
Cu cat faci mai multe chestionare, cu atat vei avea mai multe sanse sa ajungi la traseu.
Este recomandat sa citesti si legislatia rutiera macar de 2 ori.

| RainbowD a răspuns:

Sunt câteva sute de întrebări. Dacă parcurgi odată toată cartea care o primești de la școala de șoferi și faci câteva chestionare, nu vor fi probleme. Până la urmă întrebările sunt logice, nu e nimic abstract în ele. Și oricum, în momentul examenului teoretic vor pica un set de 26 de întrebări random. Nu ai cum să știi care îți vor pica.

| Catalin77945 a răspuns:

Cauti DRPCIV si te apuci sa faci grile, succes