| anonim_4396 a întrebat:

Tipul care mă învață la chitară nu prea mă mai ajută.Pe bune,eu îi zic să mă ajute să îmi amintesc notele,să-mi dea portative etc. și el îmi dă înregistrări cu oameni care cântă cântece creștine.Îmi vine să-i zic asta pe față,că vine doar să-mi ia din bani,doar exersează la cântece,mi le arată,mă învață și aia e, în loc să mă învețe tehnici pentru a le cânta personalizat și singur.Dar după îmi zice,, nu așa se vorbește cu un adult!"și după nu mai am ce să învăț. Detaliile vi le dau la cerere! Ce aș putea face?

16 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Găsește-ți altul

| DarthNiger a răspuns:

Invata de pe internet, simplu si gratis, iar tipului ii spui ca nu vrei sa mai iei lectii de la el fiindca nu te invata ceea ce vrei tu.

| anonim_4396 explică (pentru DarthNiger):

E? Și de unde?

| DarthNiger a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum nu am dispozitia sa iti caut, ai putea tu sa cauti singur, nu cred ca e asa complicat, pe Youtube, pe Google sa te poti interesa de cursuri de chitara online etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dă-l în mă-sa de "adult".
Adică tu îl plătești și el comentează? Nu se poate așa ceva.
Eu zic să îți găsești pe altcineva, care să facă ce i se spune că de aia e plătit.

| Swae a răspuns:

Nu poti sa-l schimbi?

| anonim_4396 explică (pentru Swae):

Cu cine? Nu mai știu pe altcineva de cât pe mă-sa

| Swae a răspuns (pentru anonim_4396):

Canta cu ma-sa.

| SiA31 a răspuns:

Crede-mă. decât să îi dai bani lui, caută niște tutoriale pe Youtube. Te vor ajuta mai mult decât persoana respectivă.
Nu merită să îți pierzi nici timpul, nici banii cu un asemenea om. happy

| anonim_4396 explică (pentru SiA31):

Mno și cum fac cu dânsu?

| SiA31 a răspuns (pentru anonim_4396):

Îi explici frumos că nu înțelegi nimic de la el și că vrei să întrerupi repetițiile pentru o perioadă. Poți invoca un motiv gen lipsa timpului sau alte preocupări.
Ce faci tu mai departe, nu îl privește. Poți să îți cauți alt prof din localitatea ta (chiar pe google-dacă tot ești dispus să dai bani) sau poți încerca cu Youtube.
Și dacă dânsul se supără, îi va trece.
În ziua de azi, nesimțirea tot cu nesimțire se combate ^-^
Baftă!

| DANNY1004 a răspuns:

Poate ai vrut sa zici partituri, nu portative, dar poate ca nu te-a invatat diferenta dintre ele. Gasesti chiar si pe internet o gramada de partituri si de sfaturi daca vrei sa exersezi singur. Trebuie doar sa cauti si sa vrei.

| anonim_4396 explică (pentru DANNY1004):

Din cauza lui am uitat tot! Foile cu mă-sa nu le mai am (înainte făceam cu mă-sa, și mergea mai bine decât cu el), iar el nu prea mă ajută

| DANNY1004 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vede cat esti de interesat de chitara daca nu mai ai foile.

| anonim_4396 explică (pentru DANNY1004):

Frate,foile acelea sunt de 5 ani. Normal că nu le mai am dacă tot făcusem curat, ba le-a aruncat mama, ba s-au rupt.Nu le găsesc, aș vrea atât de mult să repet pe ele

| DANNY1004 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca dupa 5 ani nu s-a prea prins aproape nimic, sfatul meu e sa te lasi.