| Alexandrap12 a întrebat:

Știți dacă se da examen la engleza în sesiune? Colocviu sau vreo proba orala?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da o sa dai examen daca ti-ai ales limba engleza. Dar nu te speria ca nu este nimic complicat. La facultate de obicei sunteti luati de la 0 cu materia

| Denisamaria78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pot sa aleg dacă dau examen sau nu? Am văzut ca e seminar și din câte știu se da examen în sesiune dacă e seminar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denisamaria78):

Când te înscrii la facultate ești întrebat ce limbă vrei să înveți. Atunci ai opțiunea să alegi la ce dai examen. Examenul la limba engleză e obligatoriu. Baftă

| Denisamaria78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Presupun ca alegi dintre engleza și franceza, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denisamaria78):

Nu, ai mai multe opțiuni și depinde de fiecare universitate în parte. Cele mai generale opțiuni sunt: enegleza, franceza, germană, italiană, spaniolă, italiană. La alte facultăți poți să găsești și alte limbi

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze de typos lol scriam în mers

| Denisamaria78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc mult!