| tonyc7 a întrebat:

Toata lumea stie acum ca SUA si China isi incordeaza muschii una la alta, fiind cele doua superputeri actuale ale lumii. Rusia coborand pe locul 3. Insa ce nu inteleg eu si sunt curios sa aflu... Care sunt urmatoarele state cu influenta mondiala in ordine descrescatoare? Adica cine e pe locul 4? Cine e pe locul 5? Pe 6? Astept pareri de la voi.

12 răspunsuri:
| Batmanel a răspuns:

Pe 1 e Israel, se stie.

| tonyc7 explică (pentru Batmanel):

Pe locul 1 a fost, este si va ramane America

suntserios
| suntserios a răspuns:

In top zece pe langa cele 3 sunt India, Franta, UK, Germania, Japonia, UAE, Italia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bine ca sunt cu 100 ani peste Europa la tehnologie si cu 200 in urma la drepturile omului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e vorba de fentat statul cu niste taxe.
E vorba de lucruri de baza cum ar fi dreptul la libera exprimare, cenzura a tot ce inseamna media, dreptul la religie si alte din astea din lumea vestica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au o duda libertate de exprimare... cand faci puscarie pentru niste cuvinte spune anti regim inseamna ca nu ai nicio libertate de expimare. Nu imi zi tu mie ca iesi pe strada in China, zici ceva la adresa partidului si maine esti liber sa mergi in liniste la munca.

| Holiday a răspuns:

Dupa ce aberatii spui, pare nu doar ca nu ai fost vreodata in China, cum sustii, ci ca si pe harta o gasesti cu greutate.hee hee

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt absolut sigur ca nu o sa reman deloc impresionat.
Cum sunt absolut sigur ca tu nu ai calcat 1m in China

| goguPatent a răspuns:

Cont facut acu 4 zile si azi elogiezi China? Nimic suspect aici

| goguPatent a răspuns:

Pe locul 4 clar India... si mai departe UE.

| Batmanel a răspuns (pentru tonyc7):

America si Nato intreg stau la dispozitia Izraelului, oricand oriunde toata lumea le pupa piciorul. Nu mai crede ce vezi la tv. lol

| Batmanel a răspuns (pentru suntserios):

Prin incalcarea de drepturi din pacate se face cel mai mare progres, uite-te putin in Romania sau europa, mereu exista opozitie sa opreasca orice proiect, bun sau rau. Cand toti muncesc "catre acelasi scop" merge treaba, vezi casa poporului in Romania, nu mai reusim sa facem un amarat de pod cum trebuie apai sa mai ridicam asa ceva.