| stefansiyo a întrebat:

Tocmai am intrat clasa 9 si am dat la profilul stiinte ale naturii cu engleza intensiv.....intrebarea mea vine acum: la BAC examenul la engleza este mai greu decat cel pe care-l dau aia de la simplu?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Bacul este acelasi, iar dupa terminarea claselor de liceu poti primi o diploma numita Cambridge, daca doresti sa dai un test la engleza si bine inteles daca il iei! happy

| Săsăran_Dragoș_1996 a răspuns (pentru RobertMoon):

Cambridge si TOEFL se pot da si daca nu esti la intensiv engleza.

2 răspunsuri:
| goshty a răspuns:

Nu, e la fel. Tu vei avea atestat pentru engleza iar ceilalti nu. in alta ordine de idei chiar vei fi mai bine pregatit decat ceilalti pentru ca esti la intensiv.