| Joh6nMa9yer a întrebat:

TPU! URGENT! Daca tu esti la o ora online si nu iti merge netul iar cand te striga sa te asculte pe nota tu iesi deoarece nu iti merge nici camera nici microfonul si vrei sa intri inapoi ca sa raspunzi, iar profesorul/a zice ca nu iti incheie media deoarece crede ca ai facut-o intentionat.

Are voie sa nu iti incheie media?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Despre ce semestru vorbim aici?

| Joh6nMa9yer explică (pentru sierra1):

Primul

| Joh6nMa9yer explică (pentru sierra1):

Al doilea ups

| sierra1 a răspuns (pentru Joh6nMa9yer):

Ai media incheiată sau nu?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"Daca tu esti la o ora online (...) dar nu iti merge nici camera, nici microfonul"

Nu te contrazici? Dacă ești online, înseamnă că participi la oră. Și atât.

DA, poate! Iar in primele opt săptamâni din sem al II-lea, elevul va învăța, pentru a fi evaluat, dacă vrea să i se incheie media pe primul semestru. La evaluare, esti obligat să ții camera deschisă. Nu există "nu se poate" dacă vrei să ai situatia incheiată. Cauți un telefon/un laptop care funcționează. Nu găsești scuze.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

E la latitudinea profesorului. Nu poti dovedi ca nu iti mergea nici camera, nici microfonul, nici internetul si ca fix cand te-a pus te-ai gandit sa iesi de pe meeting, de parca daca ai intra din nou se repara si internetul, si camera, dar si microfonul. E greu de crezut asta, sincer, nimeni nu te va crede. Daca e de treaba atunci posibil sa te asculte in alta ora.

| Joh6nMa9yer explică (pentru rosessunflowersandlillies):

Pai mie nu imi mergea de mai mult timp
ea a predat iar dupa a ascultat si am incercat sa vorbesc

| lifit a răspuns:

Da