| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa conjug cu Etre verbul entrer și cu Avoir verbul Devoir, toate la mai mult ca perfect, cum le conjug, care e diferența dintre conjugarea cu Etre și Avoir?

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Le găsești la sfârșitul cărții sau pe gugăl lul

| Lukasssz a răspuns:

Notre poules dans votre cour -_-

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conjuga le nene si lasa ne in pace, aici nu se fac teme clar?

| IonelIonescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-e lene sa pui un "-" intre cuvinte? si daca ti-e lene sa ma ajuti cu un raspuns nu mai comenta

| Salontanul a răspuns (pentru IonelIonescu):

Are dreptate! Fa-ti temele in alta parte! N-ai citit ca nu-i voie? http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12