| MissCosmos a întrebat:

Trebuie sa dau test initial la chimie maine,chiar daca este initial prefer sa am o nota buna pentru ca profesoara se enerveaza usor si cred ca o sa tina cont de teste. Urasc chimia, fizica si matematica...adica sunt genul care prefera istoria, limba romana si limbile straine dar totusi trebuie sa dau testul.Deci imi puteti da site-uri cu explicatii sau orice ma poate ajuta? Am uitat aproape tot iar in anii precedenti am avut media 8 la chimie, felul cum ne testa profesoara aia e poate diferit cum o face actuala deci nu stiu la ce sa ma astept.

1 răspuns:
| DaniiJDK a răspuns:

Salut! Testele initiale sunt de fapt niste statistici in care profesorii vad nivelul vostru, si sa stiu profesorii de unde sa porneasca materia si daca sunt lipsuri sa le completeze. Aceste teste le dai pana in clasa a 12a, inclusiv. Nu te agita, nu se vor trece in catalog.