| camy417 a întrebat:

Trebuie sa fac o compune care sa aiba la baza un proverb sau o zicatoare. dati-mi si mie o idee.despre ce sa fac compunerea?

Răspuns Câştigător
| LifeInColors a răspuns:

Poti sa poveshtestio intamplare imaginara:cum a fost ajutata o fata de catre prietena ei intr-o situatie neplacuta. Poti incepe cam asa: Era cam pe la mijlocul toamnei... Andrea, o eleva stralucita de alta data a inceput sa ia note mici... Si de aici poti sa dezvoltzi ca avea probleme in familie, iar cea mai buna prietena a ei a ajutat-o. Succes! FUNDA?:*

4 răspunsuri:
| camy417 explică:

Ma eu nu vreau proverb. vreau sa imi ziceti cum sa incep.(proverbe am eu destule)

| katycc a răspuns:

Poti sa incerci sa faci o compunere pornind de la proverbul "prietenul la nevoie se cunoaste"

| xqDemiiLovato a răspuns:

@Katty,
La aia ma gandeam si eutongue
mi-ai furat ideea
"prietenul la nevoie se cunoaste"!
Este cel mai simplulaughing

| LoveIsForFree a răspuns:

Si eu ma gandeam la "Prietenul la nevoie se cunoaste" si poti sa invetezi sau sa povestesti o intamplare cu prieteni.:*