| Mazarro a întrebat:

Trebuie sa promovez Bacalaureatul pentru a obtine viza pentru SUA?

4 răspunsuri:
| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

Nu neaparat. Viza se obtine pentru oricine si la orice varsta. Doar ca este eliberata mai greu la noi, in Romania.

| Edwward a răspuns:

Eu am obtinut viza SUA cand eram in clasa a4a. Dar sa nu faci greseala sa le spui ca vrei sa te muti in SUA ca nai sa mai obtii viza in veci. Le spui ca mergi intr-o vacanta, la rude daca ai acolo(eu am), etc, iar daca te intreaba daca vrei sa te muti acolo, spui clar ca nu.

| onasis1961 a răspuns:

Nu este obligatoriu, dar este o şansă-n plus!

Răspuns utilizator avertizat