| Ioannaaaaaaaaaa a întrebat:

Trebuie sa scriu un referat din orice legat de psihologie.As vrea sa fac de psihologia juridica dar 30% din colegii mei asta fac.Si acum nu stiu despre ce sa fac.Un exemplu?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Citeste ambele volume ale cartii "Minte Caracter şi Personalitate" de aici: http://www.adventist.ro/index/materiale-de-studiu/e-books.html

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Incearca psihologia criminalitatii. De ce unii oameni nu au conceptul de bine sau de rau. Sau cum ar fi daca absolut nimeni nu ar avea acest concept, cum am putea judeca daca a fura sau omori este bine sau rau. Sau nu stiu, sincer nu ma pricep nu am facut niciodata psihologie.

| awarepresent a răspuns:

Citeste despre "Psychology of self" si anume psihologia cognitiva. Crede-ma, e atat de tare incat o sa te si ajute enorm in viata! Bafta.