| xCristina2000x a întrebat:

Trec clasa a 7-a si doamna diriginta a zic ca e foarte grea.Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| yully16 a răspuns:

Heii parerea meaa deci. nu este grea. daca invEti mie una nu mi s-a parut iti da un sfat sa nu pierzi din materie o sa ti se para foarte greu in clasa a8-a. Cea mai grea o sa fie clasa a8-a o sa vezi. BAFTA! happyhappy:p

12 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Depinde cum o priveşti.
Da, e grea pentru că toate clasele sunt, dar nu e nimic deosebit legat de clasa a 7-a. E la fel ca celelalte.
Succes!

| Smiley923 a răspuns:

Mai grea e a 8-a. Matematica iti va da batai de cap!

| yully16 a răspuns (pentru Smiley923):

Maaaaare dreptate

| Musique a răspuns:

Nu-ți fă probleme. Dacă înveți, nimic nu va fi greu.
Baftă!

| FlyingFox a răspuns:

Nu e deloc grea. Mie mi s-a parut cel mai usor an din 5-8

| BiuL a răspuns:

Daca clasa a 7a e grea ce te faci la liceu cand dai bacul sau la faculta? nu e grea, mai grea e a 5a si a 8a.

| JoeTPU a răspuns:

Da,e grea :-\, am avut cea mai mica medie din gimnaziu, dar daca inveti nu o sa ti se para greu happy
Bafta! happy

| xDxDxDxDxD a răspuns:

Ai multa teorie de invatat

Răspuns utilizator avertizat
| oOAndreeaOo a răspuns:

Este intr-adevar ceva mai grea ca a 6a, dar asta e pana la urma demersul scolii... cu fiecare nivel / clasa parcursa materia devine mai grea. O sa inveti lucruri noi sau poate vechi, dar aprofundate, insa personal clasa a 8a a fost cea mai grea din toate. happy

| 8lueVelvet a răspuns:

Diriginta ti-a spus ca e grea pentru ca in a saptea esti adolescent ia cei mai multi adolescenti au obiceiul sa-si ia lumea in cap atunci. Eu trec in a opta acum si la fel ne spunea si diriginta noastra ca e foarte greu pentru ca in general se iau note mici iar elevii fac nazbatii. Mie mi s-a parut usor, m-am descurcat foarte bine. Nu ai de ce sa iti faci griji, daca te ti de invatat si ai grija cum te porti nu vei avea nici o problema.