| Personater a întrebat:

UBB: Care oferă mai multe oportunități dupa terminarea studiilor? Departamentul de Jurnalism sau de Media si Comunicație?

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Sincer...sunt ambele in aceiasi barca si nu aia buna.

Sansele de angajare nu-s superbe la nicicare din asceste specializari asa ca iti sugerez sa te zbati din timpul facutlatii sa prinzi internshipuri sau sa faci ceva freelance este foarte important sa ai ceva in portofoliu sau ceva abilitati de editare poto/video sau cunostinte solide de promova pe social media.

Daca stai 3 ani si abia cand termini facutlatea iti cauti de lucru o sa te lovesti de o supriza majora.

| AC4S4 a răspuns:

Nu am auzit si nu gasesc nicaieri ceva concret despre media si comunicare. Mai bine pe jurnalism, decat pe ceva despre care abia gasesti informatii.