| GiulianoSenior a întrebat:

Un cowboy ajunge intr-un oras din Wild West intr-o zi calduroasa din anul 1878, intr-o zi, pe Vineri sa fi fost. Sta doar 3 zile si pleaca tot pe Vineri. E posibil? happy

12 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Răspunsul este banal.
Tu ai avut grijă să scrii numele de "Vi neri" cu majusculă.
Cum în limba română numele zilelor se scriu cu literă mică este clar că acest Vineri este un nume propriu.
Cum e vorba de un cowboy e normal că a venit călare PE un cal.
Deci... acel al lui cal se numea Vi neri.

| corolav a răspuns:

Ceva mai isteţ nu ştii?
Să te întreb eu : De ce purta Mihai Viteazul brîu roşu?

| zdrangoi a răspuns:

Da, este posibil.
Pe cal il cheamã Vineri.

| onasis1961 a răspuns:

Normal ca este posibil! Dor nu schimba numele calului intre timp! Nu?

| hummmer a răspuns:

Vineri e calu'?

Răspuns utilizator avertizat
| AdolfHitler1889 a răspuns:

Da, e posibil.Pe cal il cheama Vineri.Iti pun si eu o intrebare:
Tu conduci o masina.In fata ta se afla o batrana, o gravida si un copil.Ce calci?

| BruthalHeart a răspuns:

Da este posibil daca pe cal il cheama Vineri

| myhay63 a răspuns:

Vineri era calul

| msgabe a răspuns:

Este, daca pe calul cowboy`ului il cheama Vineri.