| cosmin23a a întrebat:

Un medic care este inca la rezidentiat cam ce salariu are are?

2 răspunsuri:
| Dєєa a răspuns:

Salariile medicilor rezidenti ar putea sa fie dublate la rectificarea bugetara, care urmeaza sa fie decisa in august de Guvern, potrivit unor discutii de principiu avute marti de Ministerul Sanatatii cu reprezentantii asociatiilor profesionale si sindicatele din sistemul sanitar.

Presedintele Colegiului Medicilor din Romania (CMR), Vasile Astarastoae, a aratat ca institutia sa a propus majorarea salariilor rezidentilor de la circa 220 de euro la 400-450 de euro, iar ministrul Sanatatii, Eugen Nicolaescu, si-a dat un acord de principiu.

funda? ai raspunsul sus.

| Roseanamary a răspuns:

Mama lucreaza la spital si mi-a zis ca rezidentii au salariu de 800-900 de lei. Funda, te rog!