| MuffinBlueberry a întrebat:

Unde gasesc subiecte cu viitorii matematicieni?

Răspuns Câştigător
| SoccerJocker a răspuns:

Hristos a Inviat! Daca vrei subiecte intra pe www.edu.ro acolo gasesti subiecte,planificari,etc. Uite inca un site sa te ajute la mate,gasesti formule, analiza matematica, s.a. www.mateonline.net

2 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Adina, raspunsul la intrebarea ta e destul de simplu. Subiectele sunt cam aceleasi de cand lumea, doar ca unii profesori cauta variantei noi... adica daca 2x+3=5 are x=4 atunci cauta alte solutii sa dea acelasi rezultat...
Apoi se fac vreo 100 de subiecte si extrag apoi. primul subiect de aici cu al doilea de la vecinu si asa mai departe...
Deci subiectele acestea sunt de cel putin 30 de ani.doar formularea e diferite

| colourflower a răspuns:

Eu tot nu le-am gasit poti sa imi dai o pag mai directa