| gbi a întrebat:

Unde pot gasi pe internet documentatie pentru realizarea unui referat cu tema"Etapele selectiei in karate"
Multumesc, tuturor celor ce pot sa ma ajute cu indicatii sau titluri de referate, articole, ...etc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Intră pe "Referate.ro" și sigur vei găsi ce dorești!
Multă baftă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate iti foloseste asta: www.shotokanfudokan.wordpress.com
( nu cred ca am inteles exact ce cauti)

| asile2 a răspuns:

Nu gasesti referate citave despre asta da o sa incerc eu sa iti spun cate ceva si tu sa dezvolti
Etape selective sunt competitiile unde Senseii(profesorii) te privesc si te premiaza dupa tehnica agilitete rezistenta(kumite-lupta) eleganta forta(kata-un fel de dans cu tehnici)
In kyokushin cel mai dur stil de karate
toti elevii trebuie sa dea examene pentru schimbarea centurii nu toti i-au examenele i-ar ce ce nu il i-au sunt nevoiti sa se mai antreneze un an (maxim). Examenul ai voie sa il pici de cate ori e nevoie depinde si de senseii care te examineaza! Regulile in lupta pentru toate stilurile de lupta este valabila varianta cu lovitura foarte puternica urmata de ipon urmate de gastigul celui care loveste! in kyokushin
nu este voie cu mana de la gat in sus doar cu piciorul! daca atingi cu piciorul cpul este ipon sau uazari! ai nevoie de doua uazari pentru a gastiga lupta! Sper ca te-a ajutat raspunsul meu!