| Krekekerrr a întrebat:

Unde sa fac facultatea: in orasul natal(Iasi) sau in Bucuresti?
Toate facultatile sunt la fel de recunoscute, asa ca cu ce e mai buna facultatea de acolo? Sau de ce unii se duc sa faca facultatea in Bucuresti cand o pot face la ei acasa(in afara de bucuresteni)?

6 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

In orasul natal cunosti oamenii, locurile, ai unde sa stai (acasa), deci nu te costa chiria, toate drumurile sunt mai scurte decat in Bucuresti (in care faci si peste 1h cu masina dintr-o parte in alta a orasului, nu iti mai spun cu autobuze, mai ales cand mai si trebuie sa schimbi, iar metroul e scump cu spume)

DAR

in Bucuresti NU MAI AI PARINTII PE CAP, si poti sa fii liberwinking
eu as veni in Bucuresti cu determinare SI RAUTATE big grin

| cosmin1324 a răspuns (pentru Bizon95):

Eu as alege Cluj peste Bucuresti oricand.

| Krekekerrr explică (pentru cosmin1324):

De ce
E maj recunoscuta facultatea sau de ce?

| Bizon95 a răspuns (pentru cosmin1324):

Ok, dar, oricum... DEPARTE de casawinking

| Bizon95 a răspuns (pentru Krekekerrr):

NU
Clujul e mai civilizat ca Bucurestiul
fara tigani care au case in mijlocul orasului
fara noxe
daca am inteles bine, curand or sa aiba si metrou
etc.

singura chestie comuna Bucuresti - Cluj sunt chiriile FOARTE mari (cele mai mari din tara)

| AliGab a răspuns:

Din punctul meu de vedere mai bine acasa decat departe de casa