| anonim_4396 a întrebat:

Unde se gasesc manuale pentru examenul BEC(Business English Certificate)in iasi(British council?!) sau pe vreun site romanesc?(v-as fi ff recunoscatoare)

2 răspunsuri:
| guralivul a răspuns:

De ce nu incerci la biblioteca engleza, alaturi de biblioteca M. Eminescu, cum urci spre Copou?

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vezi ca ai un manual "Limba engleza pentru afaceri : Manualul elevului" Autori Christine Johnson, Jack Lonergan, Editura Coresi, 1996 si il gasesti si la Biblioteca Judeteana Gheorghe Asachi din Iasi.
Poti sa inveti din el - cu explicatii in romaneste...
Dar chiar daca vrei intrebari si manualele originale poti sa le gasesti pe site-ul de la Cambrigde
http://www.cambridgeesol.org/resources/learner/index.html
Vezi ca acolo sunt pe grade si pe profile... Cauta BEC - nivelul care te intereseaza. Spor la invatat si multa bafta