| nExTwHo a întrebat:

Unde si prin ce se varsa fluviile din Rusia?
Funda xDxDxP

Răspuns Câştigător
28 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu n-ai auzit de harti? La cat e de mare Rusia, iti dai seama ca are o gramada de fluvii care se varsa intr-o gramada de alte ape. Cauta pe harta, ca de-aia s-a inventat.

| Azµre a răspuns:

Majoritatea fluviilor Rusiei se varsă fie în Mări fie în Ocean!

| G2225hda a răspuns (pentru Azµre):

Pai lui trebuie sa-i zici si numele fluviilor si ale oceanelor ca habar n-are.

| Azµre a răspuns (pentru G2225hda):

I-am dat hartă să citească pe ea scrie tot acolo. Dacă e tută asta e.

| G2225hda a răspuns:

Nu se fac teme aici

| nExTwHo explică (pentru G2225hda):

E sa mori tu?

| G2225hda a răspuns (pentru nExTwHo):

Incalci regulamentu, Daca nu poti face nu te duce capul

| nExTwHo explică (pentru G2225hda):

Da ma bine, lasa-ma cu astea laughing), copil incuiat la minte ce esti laughing

| G2225hda a răspuns (pentru nExTwHo):

Se pare ca tu esti...deoarece nu stii sa cauti Rusia pe harta cu tot ce are ea si sa-ti faci tema,, singurel''

| nExTwHo explică (pentru G2225hda):

Te reaq de aici laughing ca nu mai am chef sa vb cu expirati...

| G2225hda a răspuns (pentru nExTwHo):

Nici eu cu Analfabetii

| nExTwHo explică (pentru G2225hda):

Vorbeste asta care scrie "analfabetii" cu "A" laughing) =]]]
Du-te ba in *** laughing)

| Azµre a răspuns (pentru nExTwHo):

Prietene ai mai mult de 13-14 ani?

| nExTwHo explică (pentru Azµre):

Nu frate, chiar e mai bine ca nu am mai mult de 14 ani, e misto copilaria happy

| nExTwHo explică (pentru Azµre):

Si nu ma intereseaza ce zici despre minewinking

| G2225hda a răspuns (pentru nExTwHo):

Mda...copilaria fara creier

| Azµre a răspuns (pentru nExTwHo):

Ce zic despre tine? Păi ești nesimțit, vorbești urât și cu toate astea ești un copil.
Nu ți-am zis nimic că ai încălcat regulamentul, care de fapt asta ai făcut, pe deasupra nimeni din cei care ți-au zis că ai încălcat sau ai făcut teme nu te-au raportat, iar acum vii cu gura mare pe aici, jignești adresezi injurii și tot nemulțumit ești.
Gândește-te bine la ce ți-am zis.

| G2225hda a răspuns (pentru nExTwHo):

End? Problem?

| nExTwHo explică (pentru Azµre):

Parca pune cineva la suflet ceea ce zic eu....pff

| Azµre a răspuns (pentru nExTwHo):

Dacă nu puneam la suflet nu îți spuneam și nu-ți vorbeam frumos.

| Liviu4you a răspuns:

Uite ai aici toate fluviile din Rusia. Dai click pe fiecare din ele si o sa-ti apara detalii despre ele.

http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_r%C3%A2uri_din_Rusia

| cinderellaindreams a răspuns:

Se varsă in mări prin râuri.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru cinderellaindreams):

Prin rau?! Prin altceva decat delta si estuar nu se pot varsa!

| Flaviu_Lapusan_1997 a răspuns:

Multe dintre fluviile rusiei se varsa in oceanul arctic formand la varsare delte deoarece mareele din oceanul arctic sunt foarte mici, desigur sunt si fluvii care nu se varsa in oceanul arctic...
sper ca ti-am fost de ajutor

| ciclon a răspuns (pentru Flaviu_Lapusan_1997):

Nu se fac delte delte are doar lena si fluvii mai mportante ca enisei obi lena si kolama nu mai sunt gandeste rusia e mare dar are si multa vegetatie tundra deci un climat polar si subpolar care face ca putine ape sa treaca prin aceasta tara bineintelesc cum naiba sa se verse prin delte si apropo e o foarte mare diferenta intre un rau care se gasesc prin toata rusia si fluvii care sunt maxim 5-6

| ciclon a răspuns:

A

| ciclon a răspuns:

Pai eu am ajuns la internationala la concursul terra sunt pe primul loc la geogra la clasa a 7 a si e simplu fluviile rusiei sunt einisei obi si lena si kolama cu afluientii irtas (obi) si selegna (enisei) pai ele se varsa printrun estuar in oceanul arctic