| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! Funda!
ajutati-ma sa fac o prezentare in versuri pentru un concurs scolar!
Ma numesc Valentina, am14 ani, invat in clasa a 8, sunt inteligenta, frumoasa, sunt o fire visatoare dar cu picioarele pe pamint, imi place mult sa cant si sa dansez!
Va rog frumos voi si foarte recunoscatoare!
FUNDA!

11 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Pe deasupra esti si modesta dar nu prea. Concursul il vei castiga numai cu forte proprii, numai asa ai sansa sa demonstrezi ca esti inteligenta. Asa ca pune-ti inteligenta la contributie, nu mai cere sa ti se dea mura-n gura.

| Flav a răspuns:

Si cu ce ma ajuta pe mine sau pe tine ca te declari frumoasa? De unde stii ca esti frumoasa? Cunosti vorba aia cu: modestia-i floare rara?
Oi fi tu inteligenta, dar nu esti suficient de inteligenta astfel incat sa nu pui o astfel de intrebare aici!
Ciao, buburuza mica!

| Nutu2000 a răspuns:

Asta suna a anunt matrimonial (nu te supara pe mine dar asa e). Cat despre prezentare ai putea sa dai cat mai multe detalii ca noi nu stim ce prezentare trebuie sa faci, nu stim ce tema are, nu stim ce trebuie sa contina, stim doar ca iti trebuie o prezentare in versuri.

| BuburuzA_6925 a răspuns:

Offfff!

| Minks a răspuns:

Asta e duduie, da-te cu fundul de pamant.

| Bunny a răspuns:

Foarte modesta.laughing Si daca te consideri o fire inteligenta, nu te consideri si capabila sa faci o amarata de prezentare?laughing Daca ne'ar fi facut tuturor cineva temele cand aveam nevoie unde mai ajungeam?laughing Ce satisfactie ai mai avea tu, stiind ca e munca altuia? Nu te'ai simtii mai bine sa stii ca e ceva facut de tine(nu conteaza ca e perfect sau cu mici greseli), dar sa stii ca totusi cineva apreciaza ca te'ai straduit? Si poate chiar ii va placea.Ia incearca sa pui pe hartie ce iti vine in minte.Sa vezi ca o sa reusesti. Hai ca esti fata inteligenta.Succes la prezentare.happy

| BuburuzA_6925 a răspuns:

Waw.daca voi sunteti asa de inteligenti toti.nu ati mai scrie comentarii stupide.ci ma-ti ajuta!

| AndreeaVasile a răspuns:

Se scrie "m-ati ajuta"...sad

| Bunny a răspuns:

@BuburuzA nu cred ca se crede cineva mai inteligent pe aici.Pur si simplu e tema ta.Gandeste'te ca mai departe in viata nu o sa vina cineva sa faca totul in locul tau.O sa ai anumite responsabilitati de la care nu poti sa iei pauza. Eu la varsta ta daca nu stiam sa fac o tema si indrazneam sa cer un mic ajutor, nu prea iesea bine.Si nici calculator nu aveam sa stau pe net sa imi faca"fraierii" temele. Si uite ca na am reusit.M'am concentrat, mi-am dat silinta si asa cum am putut am facut ceva.
Eu una ti'am zis ca din moment ce tu singura te consideri inteligenta, ar trebui sa te consideri si capabila sa faci un lucru asa de simplu.
Daca acum fugi de lucrurile simple, cand vei da de greutati ce vei face?

| MangekyouSharingan a răspuns:

Ce fel de versuri despre ce? pentru ca asa iti pot da un haiku sau o poezie in versuri albewinking

| BuburuzA_6925 a răspuns:

Versuri despre mine...prezentarea mea!