| CoSmYn_4946 a întrebat:

Va rog daca poate cineva sa imi zica ce profil sa imi aleg la liceeu as vrea unu bun dar nu stiu care ...va rooog o sugestie.

Răspuns Câştigător
| Gumitsăă a răspuns:

Eu recomand mate-info intensiv engleza ...mai ales ca acum la bac este si limba asta straina si te pregateste mai mult... informatica este de viitor. sper ca e buna sugestia :*:*:*

3 răspunsuri:
| babyblue a răspuns:

Pai.nu ne-ai spus la ce te pricepi.Cum sa iti spunem sa te duci la mate-info, daca tie nu iti place matematica? Cu filologia...la fel.
Totusi, uite principalele profile:
Filologie:romana, istorie, geografie, limbi straine
Mate-info:matematica, informatica.chimie,biologie,fizica
Stiinte ale naturii:chimie, fizica
Stiinte ale sociale:romana, istorie

Atentie:La filologie, din clasa a XI-a nu mai faci matematica, fizica, chimie, biologie.

| Mirruna a răspuns:

Gandeste-te la ce iti place. dca iti place biologia - du-te pe bio chimie, daca iti place mate - mate info, daca it place romana filologie, daca iti plac limbile straine du-te acolo. etc happy

| Snowstormm a răspuns:

Mate-info