| Cristi_3697 a întrebat:

Va rog foarte mult cine stie franceza bine nu are cum sa'i ia bine sa traduca textul asta! (cine m'a ajuta raman dator un anhappy
Je le regardais, ils me regardait, et ma soeur, Judith a dit
d'un ton tres poli. C'est vrai wue Paulus avait l'air d'un monsieur avec sa veste
, sa chemise blanche, sa cravate et ses chaussures noires, comme s'il allait a un
enterrement.
, lui a-t-il repondu.Ils se sont serre la main. L'ai ete
jalouse, meme tres jalouse. J'en ai eu honte parce que c'etait vraiment ridicule
d'etre jalouse de Judith(elle n-a que six ans et demi). Je n'osais regarder Paulus.
Je me suis mise a examiner ses chaussures noires.

Răspuns Câştigător
| SimpleGirl05 a răspuns:

Eu l-am privit, el m-a privit si sora mea Judith a spus pe un ton foarte politicos.
Este adevarat ca Paulus avea un aer de domn cu vesta sa, camasa alba, cravata sa si pantofi negri, ca si cum s-ar duce la o inmormantare.
Lui i-a raspuns. Ei sunt isi daumana. eu eram geloasa, chiar foarte geloasa. Imi era rusine deoarece era cu adevarat ridicol sa fiu geloasa pe Judith(ea nu are decat 6 ani jumatate). Nu am indraznit sa il privesc pe Paulus. Am inceput sa ii examinez pantofi lui negri.

funda?:d

3 răspunsuri:
| Natashha a răspuns:

Http://www.translator-online.ro/translator-francez-roman.html
pune textul acolo... dar uneori vezi ca sunt greseli la timpuri si unele cuvinte nu le poate traduce(RAR).

| ZxPoox a răspuns:

Ti-e lene sa dai pe un translator? raised eyebrowsstraight face

Răspuns utilizator avertizat