| honeygirl04 a întrebat:

Va rog foarte mult sa imi dati un site unde pot sa ajut animalele sau sa imi spuneti cum as putea sa le ajut. M-am saturat sa vad atata cruzime si as vrea ca impreuna sa punem punct cruzimii fata de animale.

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Daca pui problema la modul general, nu cred ca poti face mai mult decat munca de voluntariat la adaposturile de animale, sa faci donatii despre care sa fii cat se poate de sigura ca ajung acolo unde trebuie sau sa adopti un caine sau o pisica in loc sa cumperi unul/ una. O singura persoana sau un grup de persoane nu poate pune capat cruzimii fata de animale niciodata, oricat de mult si-ar dori- e o idee utopica si pana la urma trebuie sa existe un echilibru peste tot. Nu spun ca suferinta e ceva pozitiv sau ca nu exista foarte multa in ceea ce priveste animalele, ci cred doar ca este imposibil sa pui capat definitiv acesteia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, saracutele animale, nu saracutul copil... waiting
Iti spun eu cum m putea sa le ajuta...ce-ai zice daca in loc sa ii tinem inchisi in custi si sa ii eutanasiem, i-am lasa liberi si eventual le-am duce asa, din cand in cand, cate un copil pe care sa il sfasie? waiting
Daca ar fi dupa mine, i-as spanzura in fata blocului pe toti waiting