| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma sau dati-mi un sfat eu cu mama nu ma inteleg prea bine.ieri am fost la sala de sport iar mama mi-a interzis sa fac efort deoarece nu am voie. Din pacate am facut pentru ca asa este regulamentul eu puteam sa fac doar aerobic gimatica dar nu era antrenoarea si am facut sport la fiare. a fost totul ok am ajuns acasa m-am simtit atat de relaxata, doar ca adoua zi de dimineata m-am trezit cu o durere in partea stanga soldului fapt pentru care a ingrijorato pe mama si mi-a interzis sa mai merg la sala atunci eu am inceput sa ma cert cu ia promitandu-i ca voi face doar areobic gimnastica fara eforturi. Dar ia nu intelege si m-am certat cu ia nu stiu cum sa ai explic sa o conving sa ma lase dati-mi un sfat va rog am 12 ani si gandesc ca un om mare doar ca cu ia nu iti merge deloc nu te intelegi cu ia va rog ajutati-ma trebuie sa merg la sala va rog dati-mi un sfat sa o conving am incredere in voi!

2 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Gandesti ca un om mare? Nu prea se vede...
Atata timp cat n-ai voie sa faci sport de ce ai tras de fiare? E? Dupa ce ai tras de fiare, te-ai trezit cu o durere de sold, acum vrei ca maica-ta sa aiba incredere in "Nu mai fac" si sa te lase sa mergi al sala, nu?
Poti sa te rogi tu in genunchi, acum nu o sa te lase.Asteapta 1-2 saptamani si roag-o frumos din nou, poate iti da voie atunci.

| Funditza_6785 a răspuns:

In primul rand:trebuie mai scurtata povestirea,in al doilea rand:incearca sa-i spui asa ''mama,lasa-ma te rog chiar daca ma doare un sold,promit din tota inima mea ca nu mai trag de fiare.te rog din zilele mele sa ma lasi sa mai merg la sala ca de acum inainte,doar aerobic gimnstica o sa fac.'', in l treilea rand:daca nu merge, promite-i ca nu te vei mai certa cu ea.