| bunica a întrebat:

Va rog frumos sa-mi spune-ti si mie unde pot gasi filmul femeia necunoscuta cred ca-i productie egipteana, este film de peste 30 de ani.va multumesc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, noteaza datele de mai jos si cauta in oras la cei care inchiriaza filme, sau pe internet, eu nu cunosc site-urile in domeniul Cinema. Sper sa o recunosti dupa poza. Http://www.lapresse.tine/index.php?opt=15&categ=4&news=69814
actrita principala este diva Chadia (sau diva Shadia).
Film egiptean pe numele original "Al mar'â al majhoula" de Mahmoud Dhoulfikar 1959 - 1960.
La dame inconnue : En 1959, l’astre de Chadia atteindra le firmament grâce au rôle cu’elle joua dans le fil Al mar’â al majhoula (La femme inconnue) de Mahmoud Dhoulfikar, interprété aux côtés de Imad Hamdi, Kamel Chennaoui et Chokri Sarhane…
Une date marquante dans son parcours d’artiste talentueuse.
Dix ans auparavant, Chadia avait déjà tenul le premier rôle dans trois films Arrouh wal jassad (L’âme et le corps) de Helmy Rafla et Leïlet el aïd (La nuit de l’Aïd) de Helmy Rafla, les deux en 1949 et Kalam ennas (Les racontars des gens) de Hassen Helmy, la même année donc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il gasiti va rog dati un msg sroata37@yahoo.com ma intereseaza
Multumesc!