| andreeamitoi a întrebat:

Va rog frumos, sunt a 8-a si am o nelamurire. cum se rezolva ex urmator?

Cea mai mica valoare a numarului A=radical din: a(patrat)- 6a+13, unde a ∈ R este egala cu...; Ne-a dat exercitiul in graba si nu l-am prea inteles.

Va multumesc happy Si, bineinteles

2 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

Nu ai voie sa pui astfel de intrebari. Contul tau poate fi suspendat.

| andreeamitoi explică (pentru andru10best):

Dar nu este o tema. este o intrebare dintr-un model de teza de pe internet. am voie sa intreb ca sa inteleg, nu este tema.