| anonim_4396 a întrebat:

Va rog mult, am nevoie de unu dintre voi care chiar se pricepe bine la matematica, o zis profa ca ma asculta maine la un exercitiu de genul S3 ex 1 M2 la matematica si ma uit ca prostu si abia daca inteleg ceva, va rog cineva sa ma ajute sa-mi explice, va rog nu-mi dati siteuri ca asa abia inteleg, vreau pe cineva care sa-mi explice si sa ma intrebe daca am inteles

1 răspuns:
| TheFrunza a răspuns:

Invata mai intai teoria, adica derivate, functia continua, monotonia, asimptote etc.