| hinata884 a întrebat:

Va rog sa imi dati niste metode de invatat bune, eu ma pregatesc pentru admitere medicina si vreau ca tot ce invat acum sa imi ramana in cap pentru todeauna. Aveti ceva ideei? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AncaRRR a răspuns:

Subliniaza-ti esentialul, scrieti ideile principale, dati un test dupa. Eu invat foarte bine scriind cate un paragraf si repetandu-l dar trebuie sa gandesti si logic. Recent am citit ca retii mult mai bine daca citesti inainte sa dormi.

4 răspunsuri:
| lolium a răspuns:

Eu sunt pe clasa a 11-a si m-am apucat de invatat pentru admiterea la medicina inca de pe-acum (anatomia o fac anul acesta ) e important sa repeti constant daca vrei sa nu uti, dar mai ales sa inveti logic.si din cate am vazut eu, nu trebuie sa stii doar esentialul, fiecare detaliu conteaza

| 1261996 a răspuns:

Da...sunt memo plus. Ar trebui sa repeti constant ca sa nu uiti.

| TheoCookiesChocolate2013 a răspuns:

Buna! Exista niste pastile care te ajuta sa memorezi destul de repede dar eu cred ca cea mai buna metoda e sa mananc ciocolata AMARUIE! Te ajuta sa retii mult mai repede.Eu am facut asta cand am dat teza la isotie (sunt clasa a8a) si am obtinut o nota buna.Cu siguranta voi face asta si la examenele de admitere! Mult succes!happy

| AnonimCUidentitate a răspuns:

Un leac mai babesc este sa iei cateva nuci si niste miere de albine si sa le mananci amandoua odata, astfel am auzit ca puterea de concentrare creste! happy dar mai este si ciocolata amaruie... happy
Succes!