| contrandom2023 a întrebat:

Va rog sa ma luati in serios pentru ca e o problema serioasa pentru mine. Deci eu am luat 10 la testul de la romana si profa mi-a trecut nota fetei dinaintea mea la catalog cu nume de familie asemanator care a luat 9 si dupa a bagat vrajeala cum ca se corecteaza si ca nu-i problema, dar m-am uitat pe catalogul online (la liceu avem catalog fizic) si apare 9. Vreau neaparat sa-mi fie trecut 10 pentru ca atat am luat si asa mi se pare corect, dar nu stiu daca nota din catalog se poate sterge..se poate sterge? Si ar trebui sa-i spun profei din nou sa schimbe nota? Ca i-am zis si n-a facut nimic.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Norma că ar trebui sa ii spui iar, și iar și iar până corectează.

| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa vorbesti cu diriginta, ea e in masura sa rezolve.Inteleg ca e foarte aiurea, insa nu ar trebui sa iti pese doar de note de 10.In viata se vor intampla tot felul de nedreptati mai marunte sau mai grave, dar trebuie sa le infrunti cu capul sus.De exemplu eu am avut restanta la facultate din cauza unei colege care are nume de familie aproape identic (exceptand o litera).In ziua examenului profa ne-a si controlat carnetele de student, notand pe o lista.Colega aceea n-a venit deloc, insa am fost confundata cu ea la trecerea notelor.A trebuit sa ma duc in toamna sa vorbesc cu profa, fiindca la emailuri nu raspundea.Fun times.laughing)

| LisaJulie a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbești cu diriginta! Din ce ai scris aici pot sa observ ca profa ta de romana e cam nepriceputalaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la diriga si pune-o sa iti treaca notele in carnet sau intreab-o pe ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa o tii tot asa. Cat mai multe note de 10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că a făcut-o intenționat. Îmi miroase a favoritism. Spune dirigintei faza sau directorului.