| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa-mi faceti o lista cu toate profilurile de liceu asociate cu meseriile care poti sa iesi de la aceasta, gen:
Filologie-Avocat, Actor

3 răspunsuri:
| Adriannae a răspuns:

Nu o sa ajungi nimic doar cu liceul. Alege un profil care sa contina materii care iti plac, care te intereseaza, ca sa nu te trezesti pe semestrul doi ca tu nu ai nicio treaba cu ce se preda la clasa. In functie de asta si aspiratiile tale iti alegi mai tarziu o facultate.
Succes!happy

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din liceu nu se iese cu nici o profesie, trebuie sa urmezi facultatea. Indiferent de profilul liceului poti merge la orice facultate, totul este sa ai diploma de bacalaureat. Numai bine!

| anca174 a răspuns:

Nu are mare legatura liceul cu facultatea. Eu sunt la matematica si informatica dar vreau sa dau la drept desi persoane care spun ca trebuia sa merg la filologie dar stiu destule persoane care au terminat un profil real si au mers la drept. Sau au facut filologie si au mers la medicina, conteaza sa vrei cu adevarat si sa te pasioneze ce invetihappy