| Alexx_Andrei_1995_9fgs a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti daca la simularile de la evaluarea nationala notele se pun in catalog sau nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Nu se pun.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Teoretic, NU ar trebui să se treacă notele în catalog!

"Rezultatele obţinute de elevi la simularea Evaluării Naţionale şi la simularea probelor scrise ale examenului de bacalaureat nu se consemnează în catalog." - SURSA :
http://edu.ro/index.php/pressrel/20919

Dar, practic, profesorul face ce vrea :(

În general, aceştia vor trece notele în catalog pe motivul că, dacă tot se "obosesc" să vă corecteze lucrările, să vă treacă şi nota ( ca să nu fie nevoiţi să vă mai dea un test suplimentar pentru notă )...
Unii o trec pe post de teză, alţii o trec ca notă obişnuită, iar alţi profesori te lasă să alegi dacă vrei să ţi-o treacă.

Toate cele bune.

| dreamnow a răspuns:

Mda... la noi s-au trecut la ambele materii.

| dreamnow a răspuns:

Depinde de profesori si de cate note ai la oral.