| anonim_2187 a întrebat:

Va rog spuunetimi si mie unde e mai bine la mate-info simplu sau la mate-info intensiv info? Si mai spuneti-mi care dintre cele doua profile este mai de viitor (adica de la care poti castiga mai multi bani)?

Răspuns Câştigător
| errordanna a răspuns:

La mate info-intensiv e bine daca intelegi de la inceput programearea si iti place daca nu o sa intelegi anumite functii sau metode de programare o sa fie dificil...La simplu este mai lejer, este bine si acolo pentru ca acea putina programare pe care o vei face te va ajuta in viata sa rezolvi probleme pas cu pas.sau sa anticipezi anumite rezultate/consecinte. Orice ai alege sa multa bafta si dorinta de lucru.Succes!

5 răspunsuri:
| ganton a răspuns:

La Mate Info e mai simplu din punctul de vedere ca faci mai putina informatica fata de Mate Info intensiv info. De viitor nu e niciunul. Liceul e teoretic, nu iti ofera vreo specializare. Fara facultate esti bun doar de "cocalar" la covrigarie sau incarcator-descarcator.

| AdeeLinee a răspuns:

Buna.Este mai bine la mate-imfo simplu deoarece ai programul mai lejer si de viitor este mate-imfo intensiv imfo pentru ca acum calculatorul este de viitor si aproape in orice domeniu in care ai lucra ti se cere sa stii sa folosesti un calculator.

| StefanJobs a răspuns:

Lntensiv. La normal e pierdere de timp

| StefanJobs a răspuns:

Completare: @Adelle: faptul ca faci mai multa informatica nu inseamna ca stii sa folosesti un calculator in orice domeniu. La info inveti programare. Informatica si TIC-ul sunt doua materii diferite.

| lollypop_4293 a răspuns:

Eu sunt la mate-info simplu si crede-ma ca si asa este destul de greu. daca vrei sa profesezi trebuie sa faci si facultatea normal, dar trebuie sa ai si profesori bun in liceu, iar la liceele bune profi sunt exigenti. eu zic ca mate-info simplu e mai ideal pentru ca la intensiv e mai incarcat programul si s-ar putea sa nu faci fata. bafta.