| drivere a întrebat:

Va rog spuunetimi si mie unde e mai bine la mate-info simplu sau la mate-info intensiv info? Si mai spuneti-mi care dintre cele doua profile este mai de viitor?

Răspuns Câştigător
| ooFuChsiAoo a răspuns:

Exista unele diferente intre ele.La mate info(simplu) faci mai multa mate, respectiv 5 ore pe saptamana si doar 1 ora de info si 1 de TIC, pe cand la info intensiv se fac 4 ore de mate pe saptamana si 4 de info si 2 de TIC.Asadar,depinde ceea ce vrei tu sa faci pe viitor. Daca vrei Facultatea de Informatica la mate info simplu nu cred ca e de ajuns cat faci, dar daca tinzi spre alte facultati ce implica matematica, mai putin informatica mate info simplu e bun ca sa nu te complici.In rest celelalte materii sunt aceleasi ca si numar de ore.Succes in alegere pentru ca presupun ca esti a 8-asmug. Daca te-a ajutat raspunsul meu poate dai o funditabig grinsmug

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu uita ca trebuie sa fii ultraperformant pentru intensiv.

| anutzica001 a răspuns:

La simplu trebuie sa dai un test final la informatica pe cand la intensiv nu mai trebuie sa dai
de viitor... depinde ce vrei tu sa devii dar sa stii ca nu conteaza atat de mult liceul ci mai mult facultatea

| mady8055_9212 a răspuns:

Mate-info simplu ca si mama mea ma da acaolo si sa stii e de viitor! funda va rog?

| errordanna a răspuns:

Daca ai de gand sa ai o cariera in domeniul programarii du-te la intensiv info dar sa stii ca nu este foarte usor(sunt si eu la acelasi profil). Daca pe viitor nu vrei sa te bazezi pe programare intra la mate info simplu unde vei face info, dar mai putin, si vei invata sa gandesti algoritmic in viata de zi cu zi si sa anticipezi ce se va intampla in viitorul apropiat daca vei lua anumite decizii...Iti urez succes orice ai alege, multa rabdare si putere de munca!

| pink10 a răspuns:

Nu este aproape nicio diferenta intre ele! Ambele sunt de viitorwinking

| Mihai0eu a răspuns:

Mate-info intensiv info - de viitor
dar sa nu te astepti sa inveti sa desenezi in paint la ora de info ci
vei face probleme in C++ si fox pro pana iti vor iesi pe urechi
si pagini web in cod html si nu pe design happy