| 69CarpeDiem a întrebat:

Vă salut TPU!
Sunt clasa a XI-a profil real,m-am descurcat oarecum bine la simulări, și mi-am dat seama că ar trebui să-mi aleg și a 3-a materie.
Fizica e scoasă din discuție.
Chimia,oarecum,nu sună rău,însă mai e mult de învățat,și nu mă pasionează.
În schimb,din clasa a IX-a mi-am propus să dau la Biologie (vegetală și animală).
Acum,în clasa a XI-a îmi pare că e mai puțină materie,și termeni mai ușor de reținut.
Însă știu că mai e și clasa a XII-a (genetică) și nu mă atrage de nicio culoare.
M-am hotărât, și sfatul profesoarei este același( a IX și a X-a)
http://ro.scribd.com/......5%9Fi-a-Xa
Am găsit aici și toată materia, pe care nu sunt sigur că o am.
Este suficient ce am găsit?

1 răspuns:
| AC4S4 a răspuns:

Presupun ca esti la stiintele naturii.
Cei mai multi dau la biologie vegetala si animala. Apoi mai dau la chimie anorganica (clasa IX si clasa a XIIa). Apoi biologia de clasele XI-XII si chimia de clasele X-XI. La fizica este intr-adevar greu daca nu ai invatat la timp (ca la matematica).
Este bine ce ai gasit, dar trebuie sa stii sa rezolvi si probleme (ceva cu sangele). Poate te ajuta profesoara.

La informatica nu te-ai gandit?happy