| anonim_4396 a întrebat:

Va salut!Va rog sa'mi recomandati si mie niste carti care le'as putea citi.Am varsta de 15 ani.Multumesc mult !

Răspuns Câştigător
| DeeaDeutss a răspuns:

Gossip Girl
colectia 'Amurg' de Stephenie Meyer merita citita.
Harry Potter
Micul print
print si cersetor
Heidi fetita muntilor
Ciresarii,
La Medeleni
Alisa in tara minunilor
Karazan,
ocolul pamantului in 80 de zile,
5 saptamani in balon
singur pe lume,
20. 000de leghe sub mari
cartea junglei.
tara duncan
Aventurile lui Tom Sawyer - Mark Twain
Aventurile lui Huckleberry Finn - Mark Twain
Lassie vine acasa - Eric Knight
Elevul Dima dintr-a saptea - Mihail Drumes
La medeleni - Ionel Teodoreanu

7 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

Pai fii un pic mai detaliat: romanesti? straine? actiune? calatorii? razboi? etc... asa pot sa iti recomand Shogun, dar nu cred ca o sa ai rabdarea si cele necesare ca sa apreciezi o astfel de carte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Intră aici http://lecturirecenzate.ro/ In partea de jos a paginii exista o lunga lista de carti pentru cei de varsta ta.

| Lov3Boy a răspuns:

Harry potter, contele de monte cristo si mai sunt multe cauta pe net.

| LaviniaL a răspuns:

Iti recomand - Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi de Camil Petrescu.
- La tiganci de Mircea Eliade
-Adam si Eva de Liviu Rebreanu
-Ciuleandra de Liviu Rebreanu
-Crima si Pedeapsa de F.M. Dostoievski
-Idiotul de F.M. Dostoievski.

Le-am citit, si imi plac foarte mult!

| nycoleta013 a răspuns:

"Elevul Dima dintr-a saptea" – Mihail Drumes

| Wosta a răspuns:

Ai putea citi "Ciuleandra" sau "Cel mai iubit dintre pamanteni ", sunt romane mai mult psihologice =) Bafta

| hurtlocker12 a răspuns:

Nu stiu ce fel de carti preferi dar te sfatuiesc sa citesti Codul lui Da Vinci, Ingeri si Demoni, sau poate Gladiatorul...Mie mi-au placut foarte mult