| bonethugz a întrebat:

Vara asta mă înscriu la universitate și mi se par foarte atrăgătoare ofertele de la facultățile cu predare în engleză, întrucât am deja C2.
Sunt totuși curios, absolut toate cursurile sunt în engleză? Lucrarea de licență tot în engleză trebuie făcută?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, cursurile facultatii nu sunt in engleza, doar orele de engleza sunt pentru avansati.
Bineinteles ca o poti face la cerere, toata facultatea, in limba engleza, dar asta vine cu un pret astronomic, pentru ca sunt putine clase speciale, care au profesori de engleza la toate materiile.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai tie a ce-ti suna "Facultati cu predare in engleza"? Jumi-juma? Ca din ce ai zis zice predare in engleza, nu predare in jumatate engleza jumatate romana.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.