| anonim_4396 a întrebat:

Ve rog sa-mi spuneti si mie ce inseamna mai exact repetarea anului scolar. Eu ar trebui sa trec in semestrul 2, dar trebuie sa repet anul. Ce trebuie sa fac acum: merg in continuare cu colegii mei sau?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa incepi iar clasa/anul in care esti acum. Nu mai continui, vei incepe iar in anul scolar 2016-2017.

| alessia5158 a răspuns:

Nu dai detalii! --- esti elev si in ce clasa?!--- esti student si in ce an?!
Daca esti student, cauta informatii in "Regulamentul privind activitatea profesionala a studentului"---il gasesti fie pe site-ul facultatii sau universitatii, fie afisat la decanatul facultatii.

| AFR81 a răspuns:

Cam putine detalii ai dat. Pur si simplu repeti anul. Daca asa ti s-a spus (mai bine intrebi de 2 ori si ceri detalii la secretariat, nu-i de joaca cu chestia asta), atunci nu poti merge in continuare cu colegii. Vei incepe aceeasi "clasa" la anul in septembrie (ex: Daca esti a 9-a acum, din septembrie vei fi tot a 9-a).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si de unde stii ca trebuie sa repeti acum in mijlocul anului?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai dat detalii...

Bănuiesc că ai fost EXMATRICULAT ( cu drept de reînscriere în anul următor )!
Deci, în anul şcolar 2016-2017 vei REPETA clasa în care ai fost acum!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......u-am-fost/

Toate cele bune!