| AnnAnne a întrebat:

Voi ce facultate ati alege intre jurnalism, drept si psihologie?

Răspuns Câştigător
| annonnimus a răspuns:

Dreptul este expirat. big grin
Psihologia te face sa vrei sa iesi la pensie inainte de vreme. Sti cum se zice psihologi sunt mai nebuni decat pacienti.
Jurnalismul e tare,asa poti tine legatura cu lumea de aproape.

Daca as alege pentru mine ar fi ori jurnalism ori psihologie, as incerca la amandoua. Stiu ca se bate in cap cu ce am zis mai sus despre psihologi dar e o meserie totusi frumoasa, tinanad cont ca ajuti oamenii.

10 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

La drept e totul pe pile la angajare, asa ca pica.

La pshiologie inveti prea mult despre nimic si te angajezi... dupa noroc.

Si jurnalismul este mai interesant si camptivant.

In concluzie, as alege jurnalismul.

| alintush15 a răspuns:

Buna__pai eu as alege drept iar dupa psihologie)))__alegerea mea!
pa pa

| deea_5125 a răspuns:

Jurnalism:d

| chelie91ptm a răspuns:

Drept

| chelie91ptm a răspuns:

Finante - BAnci

| Me_3490 a răspuns:

Drept big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-psihologia e frumoasa si usoara, dar nimeni n-o sa te angajeze
-jurnalismul e interesant, iti gasesti job, dar nu castigi cine-stie-ce
-dreptul e mai greu, e un domeniu mai serios si mai plictisitor la inceput, dar poti sa ajungi sa castigi foarte bine in timp

Daca iti place ceva cu adevarat, poti reusi in orice domeniu.

| dianavalentina02 a răspuns:

Jurnalist big grin
fUnda?

| Leχα a răspuns:

Saluut.love struck
Pai eu una as alege psihologie.love struck

| JustMe_5935 a răspuns:

Drept dupa mine ii cu mult mai frumos decat orice! tongue