| zoltan119 a întrebat:

Voi ce mi-ați recomanda dintre sociologie și resurse umane la faculatea de științe socio-umane din Oradea? Care dinte ele ar oferii oportunități mai bune de muncă?

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Eu unul as recomanda sociologia, ca sa ai la baza o stiinta fundamentala. Vezi ce mastere sunt, poate te specializezi pe resurse umane prin master. Eu zic asa, pari un unguras destept, mergi pe stiinta cat poti de sus, si cand iti atingi limita si te opresti (ca doara n-o sa mearga nimeni inainte la infinit), te uiti dupa o profesie de la nivelul ala. E doar o parere.