| Ionutcercel7 a întrebat:

Voi credeti in zodii?
Eu pur si simpul cred ca sunt o mare, foarte mare prostie. Dar in mare parte chestiile alea sunt adevarate, nu tot ce se zice despre o anumita zodie, dar mai multe de 50% e real.
Voi ce parere aveti? Ce zodie sunteti, se potriveste caracteristica sa cu comportamentul vostru?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, ce putem crede? Ca ne zice cineva ce o sa se intampla maine si la 800 milioane de oameni se va intampla?

| dullcat a răspuns:

Te contrazici spunand ca sunt o mare prostie, deci ceva fals, apoi spui ca sunt adevarate in mare parte.Nu cred in mod serios, insa uneori e amuzant sa gasesti coincidente si potriviri intre oamenii din cercurile in care te invarti.Sunt pesti. Orice fan inrait stie ca pe langa zodie conteaza si ascendentul.laughing

| Ionutcercel7 explică (pentru dullcat):

Ma refer ca eu pur si simplu nu cred, cat de reale par toate lucrurile, mai mult cred ca ar fi concidente.

| gabicoo a răspuns:

Eu cred decât în HorrorScop!
laughing

| ReddY25 a răspuns:

Merg pe idea 50-50

| TimberWolf a răspuns:

Cea mai mare harneala planetara.

| LisaJulie a răspuns:

E o prostie chestia asta cu zodiile cum este cu visele, din păcate majoritatea romanilor sunt obsedați de asta in loc sa învețe sa își rezolve problemele singuri

| Wolf1988 a răspuns:

Chiar nu conteaza daca crezi sau nu.Asta nu schimba cu nimic realitatea.

| Anee1667 a răspuns:

Eu nu cred.
Și știi de ce? Mi se pare că este doar studiu și cercetare. Îți dau un exemplu, iau un număr de persoane să spunem 50 dintr-o anumită zodie și le observ caracteristicile, să spunem fecioară, sunt perfecționiști timizi, harnici, iubitori, dar câțiva dintre ei sunt contrariul leneși, dezorganizați, comunicativi(15) dacă mai mult de jumătate dintre oameni prezintă primele caracteristici atunci eu o să spun „Persoanele din zodia fecioară sunt perfecționiste, timide harnice și iubitoare" De ce? Pentru că din 50 de persoane 35 au primele caracteristici numărul mai mare mă face să cred că voi întâlni mai des aceste caracteristici la această zodie.
La fel și și în horoscop, „Astăzi zodia rac va primi o sumă de bani și i se va propune o ofertă de muncă ". Din atâta populație este absolut normal ca cel puțin jumătate dintre persoanele din această zodie să li se întâmple. De ce? Pentru că sunt niște generalități. Nimic clar.