| mara_8319 a întrebat:

Voi cum ati descrie spatiul imaginar in care var placea sa va cufundati in lectura... cel mai frumos raspuns primeste funda si votbig grin

Răspuns Câştigător
| Derii12 a răspuns:

As dori sa fiu intr-un castel in care vine printul(un baiat de la mine din clasa) sa ma ia si sa pornim spre o gradina plina de flori...Sa facem doar ce vrem noi, si sa avem doar ce ne dorim...

3 răspunsuri:
| PokemonPew a răspuns:

Spatiu real : as vreas a fiu pe o insulita impadurita insorita si plina de verdeata
in armonia unor pasarele care ciripesc, sa fiu intinsa pa malul marii sa aud valurile izbind-se de mal si sa citesc
spatiu imaginar:
intr-o masina virtuala de concretizarea gândurilor, astfle orice carte citita sa prinda viata funda?

| TheSpecialOne a răspuns:

In lectura nu as vrea sa ma cufund NICIUNDE! Cat de prost trebuie sa fi sa citesti ce si-a imaginat altul, decat sa iti imaginezi singur daca nu ai ce face?

| stefanbc14 a răspuns:

Nu ar trebui sa mai ceri rezolvari pentru tema la romana. cerinta este ca tu sa iti imaginezi nu altii.