| Daughter a întrebat:

Voi cum preferati sa cititi o carte? Varianta digitala ori cea clasica? Care credeti ca sunt avantajele si dezavantajele care vin odata cu ele?

6 răspunsuri:
| s3ndel a răspuns:

Eu cred ca ambele sunt bune daca continutul e util si pus in practica. In versiunea digitala poti purta cu tine mii de carti in buzunar. Cred ca e cea mai interesanta perioada din istoria omenirii. Cartile fizice nu trebuie ignorate in nici-un fel vor ramane mereu pe primul loc orice ar fi. happy

| RAY a răspuns:

Clasica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele, digitala daca nu pot sa fac rost de o carte in rl

| Bondarel99 a răspuns:

Pe un Kindle poți sa bagi zeci de mii de cărți și ecranul e făcut astfel încât sa semene cu o foaie de hârtie și sa nu te deranjeze la ochi, deci.

| Dismally a răspuns:

Clasica, nu exista alta optiune pentru mine. Nimic nu poate inlocui senzatia unei carti fizice. Mult mai avantajos este cu versiunea digitala normal, faci ecopnomie de spatiu, poti stoca mii de carti in memoria dispozitivului, in plus gasesti cam orice carte vrei gratuit daca stii unde sa cauti sau stii cum sa profiti de vulnerabilitatile unor site-uri.

| NLS a răspuns:

HARTIE, in viata asta si in urmatoarele 10.

Dezavantaje: in afara de volum, niciunul!

Sunt toata ziua cu ochii in 2 monitoare, datorita jobului, insa carti in format electronic nu am citit niciodata si sunt 99, 99% sigur ca nici nu se va intampla vreodata.