| johnnymax a întrebat:

Voi opta pentru un transfer la un liceu nou, dar nu stiu sigur daca voi fii acceptat asa ca am mai depus inca o cerere la liceul actual dar pentru o alta clasa. Intrebarea mea este, daca ma accepta la ambele licee nu este nicio problema, nu? Adica in acest caz eu voi avea decizia finala si eu voi alege clasa la care ma transfer sau primul trasnsfer acceptat la acela sunt obligat sa ma duc?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De fapt nu ai depus cerere de transfer la 2 liceee. Daca se aproba ambele poti alege, nu esti obligat sa mergi la primul transfer aprobat.

| Taduic a răspuns:

Stai linistit, nu sare un liceu aiurea pe cineva dacă nu se sponsorizează liceul (făcând exceptie la liceele cu copii în minus).
Deși, dacă te temi că vor sări pe tine, ai listă de opțiuni (ca după examenul de a VIII-a). Btw, nu cred că te poți transfera la două licee simultan, însă dacă te-ai interesat deja, baftă!